Élben az Élen 1983 óta Magyar zászló

45 000 HUF vásárlás felett ingyenes kiszállítás

Cikkek

A borotvapamacs nyele

2018.10.30 00:00
A borotvapamacs nyele
A borotvapamacs tartó legfontosabb funkciója, hogy kényelmesen fogható legyen és a köteget stabilan tartsa. Szinte mindenki másképpen tartja és használja a pamacsot: van, aki arcon habosít és van, aki edényben képzi a habot és utána viszi fel az arcára.

A borotvapamacs tartó legfontosabb funkciója, hogy kényelmesen fogható legyen és a köteget stabilan tartsa. Szinte mindenki másképpen tartja és használja a pamacsot: van, aki arcon habosít és van, aki edényben képzi a habot és utána viszi fel az arcára. Otthoni használatra javasolt talpára állítható nyelet beszerezni, ugyanakkor a pamacstartók különböző méretekben és súlyban megtalálhatók, ami a gyártótól függ; a kezed mérete jó kiinduló pont lehet a megfelelő pamacsnyél kiválasztásánál. A legáltalánosabb pamacsnyélformák a persian jar, inverse tulip, emillion, chubby, urn, és beehive.

A nyelek anyaga általában gazdaságossági, illetve esztétikai szempontok alapján kerül kiválasztásra. Előfordul, hogy egy viszonylag drága silvertip borz köteget egy egyszerű műanyag vagy gyanta tartóba tesznek, hogy megfizethetőbb legyen, bár legtöbbször a prémium kötegek komolyabb nyelet kapnak. A felhasznált anyagok általában: műanyag, fa, fém, szaru, akril, gyanta, kerámia vagy üveg, de a lista korántsem teljes; ma már nagyon sok egyedi anyag elérhető és felhasználásuknak csak a képzelet szab határt. A fém tartók gyakran készülnek rézből – amit krómmal vagy nikkellel borítanak, hogy tartósabb legyen –, míg a fából készült tartókhoz használhatnak különböző fatípusokat, mint fenyő, olajfa, fügefa vagy kőris. A szaruból készült tartók közül a bivaly szaru a leggyakoribb választás, hosszantartóságának és más jó tulajdonságainak köszönhetően.

Tudni érdemes, hogy a pamacsnyelet rengeteg víz éri, ezért ha nem megfelelően kezelt az anyaga – elsősorban a természetes anyagok, mint fa és szaru –, könnyen szétrohadhat, vagy széteshet. A műanyag és gyanta nyelek sokkal ellenállóbbak. Érdemes minden használat után jól kirázni és fejjel lefelé lógatva kiszárítani a borotvapamacsot.