Az Opinel Alpokbeli története
- Mi az összefüggés IX Károly francia király keze és az Opinel manufaktúra között? Tudj meg többet egyik kitűnő márkánkról, amelynek története 1890-ig nyúlik vissza.
A fémjelzett márka, amelyben összefonódik a tradíció és a nemes minőség
A koronás kéz emblémája IX. Károly francia uralkodó nevéhez köthető, aki 1565-ben magához hívatta minden egyes késkészítő mesterét, és elrendelte, hogy ezt használják termékeik megjelölésére; - garantálva a minőséget és a származási helyet.
Ezt a hagyományt átvéve, - Joseph Opinel 1909-től kezdte használni az emblémát saját kései védjegyeként. Ez azért is érdekes lehet, mert a Savoya-i francia uralkodó dinasztia gyökerei is innen erednek. - Azóta is megtalálható a koronás kéz emblémája minden egyes Opinel késen és szerszámon.
Modern hagyományok
Acélfajták
Az első Opinel pengék szénacélból készültek, melynek gyártását ma is folytatják, - nagyjából 0,90%-os széntartalmat biztosítva. A felhasznált szénacél alapanyagot Németországból szerzik be, majd szállítják a Savoie-beli Chambéry városába, ahol az Opinel gyárban kovácsolják végleges formájára. Ezeknek a késeknek - rendszeres karbantartással, a vágási teljesítménye mindig tökéletes marad. Ezek mellett, ha finomabb anyagokkal érintkezik az él felülete, - mint például fa, papír vagy karton; használat közben is éleződik. A szénacél pengére jellemző az is, hogy érzékenyebb a korrózióra, ezért több odafigyelést igényel, mint a rozsdamentes acél penge. Nem javasolt használata savas környezetben, illetve használat utáni zsírtalanítását és szárítását ajánlja a gyártó.
Ezzel szemben a rozsdamentes acél kések, amelyek tartalmaznak 14,5% króm ötvözetet is, - rendkívül ellenállóak a korrózióval szemben és nem igényelnek különösebb kiegészítő karbantartást. Emellett a 0,50%-os szénmennyiség csak javítja a vágási teljesítményt minden egyes Sandvik(R) svéd acélnál; amely még a kerámia felületekkel is érintkezhet hosszútávon, élezést nem igényelve.
Környezettudatosan válogatott faanyagok
Az Opinel-nél arra is odafigyelnek, hogy ne érje károsodás a környezetet, ezért a késmarolatok alapanyagának 95%-a fenntartható erdőgazdazdaságokból származik Franciaországban. Csomagolóanyagaik nagy része, illetve kiadványaik 100%-ban újrahasznosított papírból készülnek. A minőséget és tartósságot garantálja, hogy a legtöbb markolat bükkfából készül. A polírozott, majd lakkozott felület további védelmet nyújt a felületnek a nedvességgel szemben. Kiemelten fontos, hogy a manufaktúrában mindig a legminőségibb anyagokkal dolgozzanak, és a gyártási műveleteket kézzel is végezzék.
Neked melyik Opinel kés a kedvenced?